Informace o nás

Zájem o plazy mě provází už od chlapeckých let, ale jejich chovu jsem se naplno mohl začít věnovat až v roce 1976 po návratu z tehdy povinné základní vojenské služby. V tomto roce jsem se rovněž šťastně oženil. Manželka nebyla zpočátku mému zájmu o plazy ( v té době to byli především hadi ) příliš nakloněna, ale postupem času si pozvolna na mé chovance začala zvykat. Dnes už si vůbec nedovedu představit, že bych bez její účasti péči o všechna naše zvířata zvládl sám. Díky mé profesi bývám poměrně často mimo domov a tak mnohdy musí veškerou tuto péči zvládnout naprosto sama. Kromě toho  má manželka na bedrech vlastní malou zooprodejnu, kde zastává roli vedoucí, prodavačky a pečovatelky o zvířata v jedné osobě.

Každého kdo inklinuje k této nesmírně zajímavé třídě živočichů, kterými plazi jistě jsou, to přirozeně táhne do teplých krajin, jinak tomu nebylo ani v našem případě. Na některých kratších cestách jsme byli společně, ale delší cesty jsem podnikl sám. Není totiž vůbec jednoduché zajistit spolehlivou osobu, která by byla schopná delší dobu 100% pečovat  o všechna naše zvířata a o chod obchodu.

V minulosti bylli středem našeho zájmu především užovkovití hadi, ale chovali jsme i některé zástupce čeledí Boidae a Viperidae. V současné době se převážně věnujeme chovu několika druhů želv a ještěrů.

Od roku 1991 jsem členem TSP ( Teraristická společnost Praha ) a v roce 2006 jsem se stal členem DGHT ( Deutsche Gesellschaft für Herpetologie und Terrarienkunde ).